Výsledky 6. kola

Strážné – Vrchlabí B 0:3 (0:0). Branky: Kraus, Vejnar, Žďárský. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 2:5, ČK: 1:0 (Plecháč). Diváků: 80. První poločas byl opravdu vyrovnaný, bez větších šancí na obou stranách, snad s malou územní převahou posíleného béčka Vrchlabí. Bylo jasné, že rozhodne první branka. Ta padla ve 48. minutě do sítě domácích po hrubé chybě brankáře. Strážné začalo tlačit, ale na vyrovnání po vyfaulování stopera Plecháče už nezbyly síly. Další dvě branky pak potvrdily zaslouženévítězství hostí. Janské Lázně – Vítězná 0:0, na penalty 2:3. Rozhodčí: Fikejz. ŽK: 2:2. Diváků: 45. Hosté nastoupili od úvodního hvizdu pouze v deseti a tomu odpovídal obraz hry. Domácí bušili většinu prvního poločasu do semknuté obrany hostů a ti vyráželi k velice nebezpečným brejkům. Měli i několik gólových šancí, ale v soubojích jeden na jednoho byl vždy úspěšnější Bernasinski v domácí brance. Příležitostí domácího mužstva bylo sice více, ale žádná neskončila míčem v síti. V závěru úvodního poločasu hosté dokonce hru vyrovnali a byli pro domácí hodně nebezpeční. Druhý poločas byl podobný. Domácí zamkli hosty na jejich polovině, ale nedokázali se prosadit. Šance Stránského branku nepřinesly, i když vždy chyběl jen kousek. Oba soupeři nastřelili tyče, oba gólmani se blýskly pohotovými zásahy. Remíza je tak pro domácí tým ztrátou, pro hosty odměnou za předvedený srdnatý výkon. Penaltovou loterii zvládli lépe hosté. Rtyně v Podkrkonoší – Bohuslavice 3:3 (1:2), na penalty 1:3. Branky: Pich, Krátký, Novák – Křížek 2, Mucudis. Rozhodčí: Šolc. ŽK: 2:3, ČK: 0:1 (Kracík). Diváků: 55. Ve Rtyni se odehrálo utkání, které bylo herně velice podobné poslednímu střetu s béčkem Vrchlabí. Velice dobrý úvod domácího celku vyústil pouze v neproměněné šance. Hosté kontrovali nebezpečnými brejky přes laxně bránicí domácí hráče. Hra byla postupně rozkouskovaná do osobních soubojů a oko diváka moc dobrého fotbalu nevidělo. Přesto se z jednoho náhlého brejku ve 31. minutě podařilo hostům domácí obranu přehrát a Křížek bez problému zakončil do odkryté branky 0:1. Než se stačili domácí vzpamatovat, tak nechali v pohodě vyvézt míč prostředkem hřiště Mucudise, který nikým neobtěžován uklidil míč k tyči domácí branky 0:2. Domácím svitla naděje po ztrátě míče hostů a z přečíslení Martin Pich snížil křížnou střelou k tyči na 1:2. Druhou část začali domácí tlakem, donutili k chybám hostující obránce, ale výsledkem bylo jen nastřelené břevno. Hosté se snažili znovu rozkouskovat hru a neváhali přitom použít i takových zákroků, které volaly po vyloučení. Ale účel světil prostředky a hra opět upadla do množství osobních soubojů ústících v nedovolené zákroky. Přesto se domácím podařilo vyrovnat po rohovém kopu Filipem Krátkým. Rtynští hráči poté opět dostali hosty pod tlak a v 82. minutě po nepřehledné situaci dotlačil míč do sítě Šimon Novák 3:2. Reakce hráčů hostujícího týmu na vstřelený gól vůči rozhodčím byla nechutná a hosté můžou poděkovat za bohorovnost rozhodčího Šolce, který vykázal ze hřiště pouze Kracíka v situaci, která hodně zaváněla napadením pomezního rozhodčího Mlynáře. Domácí hráči pak měli všechny trumfy v ruce a klidně mohli dovézt utkání k zisku tří bodů. Ale naložili se stavem velice špatně. V situaci, kdy si mysleli, že se již nemůže nic stát, nesmyslně odevzdali míč na kopačky hostů, ti míč poslali do brejku v 87. minutě po pravé straně, kde se unikající hráč zbavil beka a nádherným centrem našel hlavu nabíhajícího Křížka, který nedal brankáři žádnou šanci a bylo vyrovnáno 3:3. Zkoprnělí domácí již nic nevymysleli a v penaltách odevzdali i druhý bod. Z pohledu diváka nepěkné utkání, v němž se vyskytlo plno prvků, které do fotbalu nepatří. Od hrubých nadávek na hřišti vlastním spoluhráčům, protihráčům až po nevybíravé zákroky hraničící až se zraněním. O reakcích na rozhodování rozhodčích, zejména ze strany hostů, nemluvě.
Staré Buky – Bílá Třemešná 1:3 (0:2). Branky: Šošovička – Daniel Wagenknecht. Otradovský z pen., Stolín. Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 3:0. Diváků: 90. Již v 5. minutě se po chybě domácí obrany hosté brankou Wagenknechta, který využil zaváháni domácích a přízemní střelou podél brankáře, ujali hostující mladící vedení. Vstřelená branka je posílila a po celé utkání dobře bránili a podnikali rychlé protiútoky do otevřené obrany domácích, kteří opět neměli svůj den a v oslabené sestavě nebyli schopni něco kloudného vymyslet. Když se neujaly ani vyložené šance domácích, udeřilo na druhé straně, když nesmyslným zákrokem v pokutovém území podrazil Záplata hostujícího hráče. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil kapitán Otradovský. Hosté se pak ještě více zatáhli do obrany a hlavně v prvním poločase skvěle bránili marné domácí útoky. Přesto mohli domácí do poločasu vyrovnat, když nejprve Němečkova střela skončila na tyči a Širokého střelu vykopl hostující obránce z brankové čáry. Do druhého poločasu udělali domácí jednu změnu, když na hřiště nastoupil Šošovička, který nahradil Sedláčka a ukázalo se to jako dobré střídání, neboť Šošovička svým pohybem a chutí vnesl do hry domácích větší hlad po gólu. Odměnou mu byla branka na 1:2, když s přehledem přehodil výborně chytajícího Dobřichovského. Tlak domácích narůstal, hosté se dostávali k domácí brance jen ojediněle, ale brankou neskončili i ty největší šance domácích. No a když pak pět minut před koncem vstřelili hosté třetí branku, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Nevyhrál lepší, ale trpělivý, bojovný a disciplinovaný výkon hostů, což se o domácích říct nedá. I když nastoupili bez několika opor základní sestavy, tak si někteří jedinci musí uvědomit, jak se na hřišti mají chovat, co škodí hře jejich mužstva. Dnes to byla opět velká tragédie a pokud si to v hráči hlavách neurovnají, výsledky se nedostaví.
Kocbeře – Poříčí u Trutnova 6:1 (4:0). Branky: Šmíd 2, Novák, vlastní, Hulík, Jarolím – D. Killar. Rozhodčí: Mahrla. ŽK: 1:1. Diváků: 60. Ráz utkání dodala již úvodní čtvrthodina. Domácí z rychlých brejků třikrát překonali brankáře Picka a tím bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Kocbeřští do poločasu vsítili po pěkné kombinaci ještě jednu branku. Po přestávce a prostřídání už nebyla hra Jiskry tolik organizovaná a tak se čestného úspěchu dočkali i hosté. Zasloužená výhra domácích a další důležité body do tabulky.
Lánov – Mladé Buky 1:9 (1:5). Branky: Škoda – Ruml 4, Michael Štěpánek 2, Kvíčala, Moravec, Brhel z penalty. Rozhodčí: Tandler. ŽK: 3:1. ČK: 0:1 (Engler). Diváků: 50. Dobře hrající hosté se už v 5. minutě ujali vedení. O deset minut později fauloval hostující brankář ve vyložené šanci mimo pokutové území domácího útočníka a byl vyloučen. Domácí poté vyrovnali a ještě dalších deset minut byli lepším týmem. Poté darovali po hrubých chybách hostům několik branek a hosté i v deseti jasně dominovali. Hra mezi oběma týmy byla tak rozdílem dvou tříd. Přístup a nasazení domácích je ostudou pro lánovský fotbal, který se ještě před šesti lety pral o popředí 1.B třídy.

Zdroj: ofstrutnov.com