Podhůří – FK Mostek 3:2 (1:1)

Sestava: Hlušička – Truhlář, D. Duchek, Záruba, J. Duchek – Zigo (66. Jirák), Polák, Bogáň, Kubín (28. Plch, 75. Piwko J.) – Krkonoška, Lashchuk
Branky: Lashchuk (pen), Jirák
Rozhodčí: Dolejší
ŽK: 1:0

Jsem poměrně zklamaný. Které faktory rozhodly? Zkušenost domácích, naše malá agresivita a nepřipravenost jedinců na hru (porušení životosprávy).
První poločas byl oboustranně vyrovnaný s náznaky šancí na obou stranách. Ve 33. min jsme dostali výhodu penalty, kterou Saša proměnil. Uplynulo sotva 5 minut a my se během 1-2 minut dopustili totálních šíleností v defenzívě – hráč domácích sám na branku, střela vedle, hráč domácích sám na branku, Hlůša vyráží, míč se dostává na nohu jiného osamoceného útočníka domácích, od jehož nohy se míč odráží a doskáče do branky. Vzápětí Hlůša vyráží dělovku k tyči!?! Poté se utkání opět vrací do normálu.
Druhý poločas jsme zahájili ofenzívně bez brankového efektu. Zhruba po 15 minutách zase krizovka – zbytečná Čambusova penalta, kterou Hlůša vyráží. Za několik minut lehký centr do rozhozené obrany a volný hráč zvyšuje na 2:1. A aby spektáklu nebyl konec, zcela zmatený Truhla předvel na malém vápně kreaci, kterak si sám sobě ukopnout hlavu, i když netřeba. Místo jednoduchého odehrání míče se pokusil o nůžky?!, které totálně zpackal a předložil míč soupeři, který jen zasunul do branky – 3:1 pro domácí.
Přesto jsme se nevzdali. Jedinečnou šanci měl Vojta, který z metru nedotlačil osamocen míč za brankovou čáru – to nešlo nedat, ale jemu se to podařilo. Přesto po střele zpoza vápna vyražený míč brankářem právě Vojta dorazil do sítě. Do konce zápasu chybělo cca 10 min, domácí jsme sevřeli k jejich pokutovému území, leč vyrovnávací gól se nám vstřelit nepodařilo.
Mám smíšené pocity. Před sezonou jsem si žádné cíle nedával, snad jen záchranu, a to ještě s otazníkem. Po několika odehraných zápasech je to lehce veselejší, nicméně vyrovnané zápasy většinou prohráváme.Tréninková morálka povážlivě klesá a o přístupu některých hráčů k utkání, … to asi nechám do kabiny.

Výsledky mládeže:
Dorost odehrál dvě utkání – v pátek porazil Poříčí 14:2, v neděli pak Pilníkov/Staré Buky 13:2. Pokud hráči vydrží v tempu a mají chuť kombinovat, kouká se na to hezky. Bohužel, v současné době se nedaří na postu brankáře Martinu Piwkovi. Ještě na jaře jsem ho chválil, nyní na podzim se poněkud posunul do sféry „machýrka“, na trénincích je zbytečný, protože je lenivý. Posedáváním v altánku to rozhodně nevylepší a nepomohou rukavice ani za 10 tis.

Přípravka si pro všechny body zajela do Radvanic. S domácím týmem měla zpočátku velké problémy, ale vítězství 4:1 je naše. Vzápětí nastoupila proti Bílé Třemešné, kterou jsme konečně porazili s výsledkem 5:2.

Designed by Soccer Blogger - French Football Daily, Football Kit News